Průvodce početím

Nabídka péče

Mohou se na mne obrátit ženy hledající cestu k mateřství. Využívám prvků nejen metody Ludmily Mojžíšové a pohledu Clary Lewitové s cílem zvýšit šance páru dosáhnout jejich dlouho očekávaného přírůstku do rodiny. Provázím ženy během těhotenství a přípravě na porod. Pomáhám nalézt cestu ženám trpícím bolestmi a dalšími potížemi.

Gynekologická fyzioterapie

PrŮvodce početím

Poskytuji odbornou fyzioterapii zaměřenou na podporu plodnosti a zvýšení šancí na početí. S využitím technik metody Ludmily Mojžíšové, ale i mnoha dalších optimalizujeme napětí měkkých tkání, které zvyšuje šance, jak schopnosti počít (terapie sterility), tak schopnosti dítě donosit (terapie infertility).

Protože pro početí je potřeba dvou. Preferuji návštěvu obou v páru. A protože potíže s početím nejsou problémem pouze žen, je tato terapie vhodná i pro muže. Kdy optimalizací napětí tkání pánevního dna může dojít ke zkvalitnění spermiogramu.

 

TĚhotenská fyzioterapie

Těhotenství je přirozený proces, který se mění, jak pozvolně, tak občas velice rychle. Nemělo by ale být spojováno s bolestí a já vám ráda pomohu nacházet sílu a důvěru k vlastnímu tělu i v rychle se měnících situacích. Terapie již během prvních sezení úspěšně pomáhá s bolestivými stavy (od symfýzy a pánve, přes bedra a kyčle až k páteři a krku…) a zlepšuje životní spokojenost. Ukážu vám cestu ke klidnému a zdravému těhotenství.

Součástí péče jsou i techniky s Rebozo šátky. Nabízím také podporu otáčení miminka na konci těhotenství.

 

PŘíprava na porod

Porod je nám vlastní jako samotné dýchání, v dnešní době, ale může být mnoha ženám jeho přirozenost vzdálena, či dokonce sebrána. Jsem zde jako průvodce pro ženy, které v minulosti prošly císařským řezem či významným poraněním hráze a pánevního dna, a to z jakýchkoliv důvodů. Moje poslání spočívá v poskytování edukace a terapie, která vás co nejvíce přiblíží k očekávánému přirozenému porodu.

Příprava na porod je vhodná také pro partnery budoucích maminek, kterým ukazuji možnost, jak být u porodu ženě užitečný a podporující : ) 

 

Akutní péČe v šestinedělí

Šestinedělí je pro většinu žen vůbec nejtěžším obdobím spojeným s narozením potomka. Proto po porodu poskytuji speciální možnost péče do pohodlí vašeho domova. Terapie je spojená jak s ošetřením maminky, tak o edukaci a nácvik manipulace s novorozeným dítětem obou rodičů.

Poporodní návrat k aktivitám

Ráda vám pomohu postupně, šetrně a kvalitně na cestě zpět ke každodenním aktivitám. Podpořím vás v nastavení pohybového režimu, který vám bude nejvíce vyhovovat s ohledem na péči o dítě a další vaše individuální potřeby. Můžeme společně pracovat na dosažení vašich cílů a obnovení či zlepšení kvality života.

Bezbolestná menstruace i styk

V terapii pomáhám minimalizovat bolest a nepohodlí spojené s gynekologickými obtížemi, abyste mohly vézt plnohodnotný a bezbolestný život. Gynekologická fyzioterapie umožňuje zmírnění bolestí spojených s dysmenoreou i dyspareunií. Dále také redukuje bolestivé stavy, jako jsou coccygodynie, pelvalgie, poskytuje úlevu u koxalgií a bolestivých stavů páteře.

Přirozená antikoncepce

Jednou z metod, kterou s velkou radostí nabízím je nauka o symptotermální metodě. Technika přirozené antikoncepce. V rámci této metody žena pochopí svůj přirozený biologický rytmus, na kterém dále může stavět nejen v ochraně před nechtěným početím, naopak může zvýšit své šance na přirozené otěhotnění.

Jediné, co budete potřebovat je papír, tužka a bazální teploměr.

 

InkontinenČní potíže

S mou odbornou péčí můžete získat kontrolu nad svou inkontinencí a zlepšit tak kvalitu svého života. Terapii zde zaměřujeme především na zlepšení svalového tonu a kontrolu močového měchýře. Hledáme vždy nejlepší cestu právě pro vás ve vašem každodenním životě, aby se minimalizovali inkontinenční potíže a hledáme cestu nejmenšího sociálního omezení.

Endometrióza

Endometrióza je komplexní onemocnění, které může výrazně ovlivnit život ženy. V rámci terapie se zaměříme na zvládnutí a minimalizaci bolestivých stavů. Zdravý životní styl hraje klíčovou roli v kontrole endometriózy, a proto vám pomohu osvojit si hodnoty a návyky, které mohou přispět ke zlepšení vašeho zdraví a celkové kvality života. Významná část terapie je tedy věnovaná edukaci o možnostech hormonální terapie a úpravách životního stylu. Společně budeme hledat strategie ke zlepšení šancí na otěhotnění, pokud je to vaším cílem.

Ošetření čelisti

Fyzioterapie temporomandibulárních dysfunkcí je zaměřená na uvolnění svalů žvýkacích a obličejových. Tato terapie je často nezbytná pro zmírnění bolesti i ve vzdálených oblastech. Terapie čelisti může významně ovlivnit pohyblivost kyčelních kloubů, funkci pánevního dna, ale i celkovou posturu těla.

Péče o jizvu

Jizvy tělo velmi významně ovlivňují. Jejich ošetřování je specializací právě fyzioterapie. Terapie jizvy dokáže předcházet vzniku srůstů a jejich ovlivňování blízkých i vzdálených struktur. Máte potíže? A máte nějakou jizvu na těle? Možná je ona příčinou vašich potíží. Nikdy není pozdě.

 

 

Fyzioterapie

V rámci mé praxe jako fyzioterapeutky se snažím poskytovat komplexní péči a podporu, abych pomohla klientům dosáhnout jejich optimálního zdraví a pohybového potenciálu. Mým cílem je spolupracovat s vámi jako partnerem ve vašem zotavovacím procesu. Na základě vašich individuálních potřeb a cílů vytvoříme plány péče, které zahrnují různé terapeutické techniky a cvičení. Společně budeme pracovat na zlepšení vaší pohybové funkce, posílení svalů, obnovení flexibility a zvýšení celkové stability těla. Poskytnu vám nástroje a znalosti, které potřebujete k prevenci opakování poranění a udržení zdravého životního stylu. Věřím v důležitost individuálního přístupu ke každému klientovi. Budu vás podporovat, motivovat a pracovat s vámi tak, abyste dosáhli svých cílů a vrátili se ke svému optimálnímu zdraví a pohodě.

Nabízím péči v pooperačním období od akutních až po chronické stavy, preventivní terapii sportovcům, poúrazovou terapii i fyzioterapii chronicky bolestivých stavů.

Holistická terapie

Ve své praxi věřím v holistický přístup k terapii, a proto využívám nejen tradiční fyzioterapii, ale také další metody, které doplňují a podporují proces uzdravování. Ráda podporuji kvalitní techniky i produkty, které mám sama odzkoušené. Hlavními směry, kterými momentálně rozšiřuji své fyzioterapeutické schopnosti a znalosti je dechový trénink, péče o střevní mikrobiom a přirozená duševní péče skrze vnímání. Obojí následně působí blahodárně na celý organismus, tedy pracujeme nejen na fyzické rovině, ale nepřímo na psychické i duševní : )

Pokud vás tento přístup zaujal, můžeme spolu v rámci terapie nalézt váš osobní balanc zdravého životního stylu.