Duševní wellbeing

Solfeggio frekvence

Solfeggio frekvence jsou specifické tóny zvuku, které mají vědecky podložené terapeutické vlastnosti. Tóny mají dlouhou historii použití ve starověkých písních a rituálech. Tato zjištění nám nabízejí fascinující pohled na to, jak zvuk a vibrace mohou ovlivňovat naše zdraví a vnitřní pohodu.

Solfeggio frekvence jsou soubory tónů, které byly tradičně používány v sakrální hudbě, včetně slavných gregoriánských chorálů. Věří se, že každá z těchto frekvencí má specifické psychologické, emocionální nebo fyzické účinky. Tyto tóny byly redescovány v polovině 20. století Dr. Josephem Puleo, který je identifikoval pomocí Pythagorejské numerologie.

V průběhu let a mnoha výzkumů se staly Solfeggio frekvence oblíbeným nástrojem pro lidi hledající osobní harmonii, uzdravení a transformaci. Každá z těchto frekvencí má specifické vibrace, které jsou spojovány s určitými terapeutickými účinky na tělo a mysl.

Seznam solfeggio frekvencí

174 Hz – Uvolnění bolesti a napětí

Tato frekvence je často používána k uvolnění fyzického a emočního napětí. Pomáhá zmírnit bolest a dokonce posilovat pocit bezpečí a bezpečného prostředí.

Můžeme ji použít v meditaci nebo relaxaci, abychom snížili stres a napětí, které se mohou hromadit v těle během náročných období.

285 Hz – Oprava a energetické nabíjení těla

Frekvence 285 Hz je známá svou schopností podporovat rychlejší hojení ranzlomenin nebo jiných fyzických traumat. Stimuluje energii těla a podporuje jeho vitalitu. Tento tón je vhodný pro osoby, které se zotavují z nemoci nebo úrazu a chtějí podpořit přirozené regenerační procesy těla.

396 Hz – Vyplavení pocitu viny a strachu

Pomáhá překonat pocity viny, strachu a další blokace spojené s těmito emocemi. Frekvence 396 Hz je účinná v osvobození od negativních emocí a posilování cílených afirmací. Je vhodná například při zkouškách či před důležitými schůzkami, přednáškami atp. Dále ji můžeme použít při meditaci zaměřené na emoční vyčištění a dosažení větší osobní síly a sebedůvěry.

417 Hz – Facilitace změny a vyřešení situace

Podporuje vyřešení situací a změnu. Tento tón je spojen s vyvoláním změny a pomáhá překonat traumata z minulosti. Může usnadnit přijetí a přizpůsobení se novým podmínkám. Užívá se v situacích, kde jedinec potřebuje překonat pocit stagnace nebo když je potřeba „resetovat“ emoční stav.

528 Hz – Transformace a zázraky

Známá jako „láskyplná frekvence“, která přináší transformaci a zázraky do života jedince. Je spojována s přeměnou a opravou DNA. Věří se, že má schopnost zvyšovat životní energii a posilovat vědomí lásky a přijetí. Mnoho lidí ji používá pro hlubší osobní transformaci, vztahové harmonizace a při duchovních praktikách. A nebo jen tak pro vibraci lepšího dne : )

639 Hz – Harmonie a vztahy

Frekvence je zaměřena na posílení vztahů, podporu komunikace, porozumění a tolerance mezi lidmi. Ideální pro ty, kdo chtějí zlepšit nebo obnovit vztahy, ať už romantické, rodinné či profesionální.

741 Hz – Očištění od toxinů

Pomáhá odstraňovat toxické látky a negativní energie z tělesných buněk, stejně jako z emocionální sféry. Čistí tělo a prostředí od toxických látek, virů a bakterií. Je užitečná pro lidi, kteří hledají detoxikaci na jakékoli úrovni – fyzické, mentální nebo emoční.

852 Hz – Probuzení intuice

Frekvence 852 Hz je spojována s možností přístupu k vyšší intuici a duchovnímu poznání. Probouzí intuici a pomáhá najít duchovní řád. Používá se v meditacích pro hlubší duchovní pochopení a získání jasnějších duchovních vhledů.

963 Hz – Dosahování jednoty

Tato frekvence je známá jako „frekvence Boha“, která podporuje pocit jednoty, celistvosti a připojení k univerzálnímu zdroji. Je ideální pro ty, kdo hledají hlubší spojení se svou vyšší esencí nebo se chtějí cítit více spojeni s univerzálními energiemi.

Udělejte si obrázek sami.

Není nad vlastní zkušenost. Já osobně tyto frekvence velice často používám v rámci terapie, ale především na sobě. Vzpomínám, když jsem naposledy lehla s angínou, právě poslech frekvence 528 Hz a 741 Hz byli jediné, u kterých jsem cítila úlevu. Několika výzkumy je potvrzena i frekvence podporující regeneraci (283 Hz). Velmi pozitivně frekvence ovlivňují i děti s poruchou autistického spektra a dalších mentálních omezení.

Ale udělejte si obrázek sami. Zde máte seznam kvalitních zdrojů této hudby:

All 9 in one

Solfeggio Frequencies playlist

Česká síla zvuku

Existují i aplikace: InsightTimer nebo myNoise.

Zde doplním i několik výzkumů, které potvrzují efekt na zdraví:

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.26599/BSA.2023.9050026

https://thesis.unipd.it/retrieve/44353ebe-2bff-42fc-80e2-d852ee60a48a/Marmolaro%20Mattia.pdf

https://www.researchgate.net/profile/Nicholas_Kerna/publication/359600326_Sound_Therapy_Vibratory_Frequencies_of_Cells_in_Healthy_and_Disease_States/links/659849b46f6e450f19ce421b/Sound-Therapy-Vibratory-Frequencies-of-Cells-in-Healthy-and-Disease-States.pdf

Přeji vám příjemný poslech a otevřenou mysl těmto účinkům.

Dejte mi určitě vědět, jak na vás působily a zda třeba po nějaké době poslouchání cítíte posun.

Alexandra

 

Pánevní dno jako zdroj obtíží

Pánevní dno, hraje klíčovou roli v udržení tělesné stability a fungování reprodukčních a vylučovacích systémů. A pokud není v dobré kondici nebo dochází k jeho oslabení, mohou vzniknout různé obtíže a zdravotní problémy.

Pánevní dno a náš stín

Moje skvělá kamarádka a kolegyně Zuzana Damborská. Má více než 10 let zkušeností s prací se ženami a s pánevním dnem. Sepsala krásnou úvahu a svůj pohled na pánevní dno a jeho souvislosti s našimi životy. S tímto silným textem plně souhlasím, proto se Zuzčiným souhlasem sdílím, aby se dostal k co nejvíce lidem. Příjemné čtení.

Proč se starat o jizvy

O jizvy je dobré se starat hned s několika důvodů. Ty popisuji v tomto příspěvku : )

Pánevní dno: propojení těla, mysli a ducha

O pánevním dnu, o pánvi, už bylo napsáno mnoho článků, popsána spousta knih a vypracováno nepřeberné množství výzkumů, nemluvě o velikosti internetu. Tento článek píši spíš, abych podala svůj osobní pohled a přiblížila, jak vnímám práci s pánevním dnem.

Pomůcky v terapii pánevního dna

Dysfunkce pánevního dna je velmi často spojená s oslabenými svaly. Každé posilování v určitou chvíli vyžaduje využití pomůcek, na trhu existuje velké množství pomůcek k posilování, ale také k aktivaci pánevního dna.

Královna, rytíř nebo marioneta?

Když jdete po ulici, všímáte si lidí kolem sebe? Zaujmou vás někteří svou posturou? Nemyslím teď úplně to jak kdo vypadá, jak je jeho tělo stavěné. Spíš mluvím o tom, jak se nosíme. Všímáte si občas, jak jen z postoje jde poznat, zda člověka něco bolí, jestli se bojí, nebo naopak z něj vyzařuje sebevědomí?