Duševní wellbeing | Fyzioterapie

Jak reagovat na bolest: Tvůrčí přístup k tělesným signálům

Je důležité vnímat své tělo a co můžeme dělat s informacemi, které nám dává. Ale co když nastane nepohoda? Co když nás skolí nemoc nebo se nám vrací chronická bolest? Mnozí lidé vnímají bolest pouze z pozice oběti. Tento článek však nabízí jiný pohled – jak přistupovat k bolesti kreativně a vnímat ji jako informaci, která nám může pomoci obnovit rovnováhu těla.

V předchozích článcích jsme se věnovali tomu, proč je důležité vnímat své tělo a co můžeme dělat s informacemi, které nám dává. Ale co když nastane nepohoda? Co když nás skolí nemoc nebo se nám vrací chronická bolest? Mnozí lidé vnímají bolest pouze z pozice oběti. Tento článek však nabízí jiný pohled – jak přistupovat k bolesti kreativně a vnímat ji jako informaci, která nám může pomoci obnovit rovnováhu těla.

Jste oběť nebo tvůrce?

Bolest má tendenci být vnímána jako překážka, která nás omezuje v dosažení našich cílů. Může nás frustrovat, když nemůžeme sportovat nebo pokračovat v plánech. Tělo nám vysílá signály, které často neodpovídají našim představám, a na tyto nepříjemné pocity reagujeme odporem.

Co kdybychom ale změnili svůj přístup? Co kdybychom se na bolest podívali ne z pozice oběti, ale z pohledu tvůrce? Místo toho, abychom viděli bolest jako něco negativního, můžeme ji vnímat jako důležitou informaci, kterou nám tělo posílá. Bolest nás učí, že něco potřebujeme změnit.

Bolest jako informace

Bolest je cenný signál, který nám říká, že v těle není něco v rovnováze. Místo toho, abychom se snažili bolest umlčet nebo ignorovat, měli bychom ji vnímat jako příležitost k tomu, abychom lépe porozuměli tomu, co naše tělo potřebuje.

Například pokud vás trápí opakující se bolest zad, analgetika mohou poskytnout dočasnou úlevu, ale skutečné řešení přichází až tehdy, když se zaměříme na příčinu. Možná vaše tělo potřebuje změnu v pohybu, lepší držení těla, nebo posílení svalů. Bolest nás nabádá k tomu, abychom se podívali na své návyky a přizpůsobili je tomu, co naše tělo skutečně vyžaduje.

Jak přistupovat k bolesti?

Jak vlastně přistupovat k bolesti? Jak s tím pracovat? Je rozdíl jestli nás něco bolí, nebo jestli jsme nemocní? Tomu se věnuji v členské sekci. Přihlásit se do ní můžete kliknutím sem : )

Alexandra

Solfeggio frekvence

Solfeggio frekvence jsou specifické tóny zvuku, které mají vědecky podložené terapeutické vlastnosti. Tóny mají dlouhou historii použití ve starověkých písních a rituálech. Tato zjištění nám nabízejí fascinující pohled na to, jak zvuk a vibrace mohou ovlivňovat naše zdraví a vnitřní pohodu.

Krev, ta menstruační

Menstruační krev nám může dávat mnoho informací o našem zdraví a zdraví našeho cyklu. Tento text shrnuje nejdůležitější informace spojené s barvou a konzistencí menstruační krve. Jak rozpoznat, kdy je potřeba navštívit lékaře. Kdy naopak nás náš cyklus utvrzuje v tom, že jsme zdravé.

Královna, rytíř nebo marioneta?

Když jdete po ulici, všímáte si lidí kolem sebe? Zaujmou vás někteří svou posturou? Nemyslím teď úplně to jak kdo vypadá, jak je jeho tělo stavěné. Spíš mluvím o tom, jak se nosíme. Všímáte si občas, jak jen z postoje jde poznat, zda člověka něco bolí, jestli se bojí, nebo naopak z něj vyzařuje sebevědomí?

Péče o tělo <3

Péče o tělo není jen o cvičení. Zásadní pro udržení dobrého zdraví a celkového pocitu pohody je komplexnost. Tato celková péče zahrnuje několik klíčových aspektů: fyzickou aktivitu, vyváženou stravu a dostatečný spánek. Výzkumy jasně ukazují, že integrace těchto prvků do našeho každodenního života může významně zlepšit naše fyzické i psychické zdraví.

Jak se tvoří jizva

Jizva je přirozenou reakcí těla. Vzniká jako odpověď na úraz, operační zákrok, popáleniny, kožní potíže (akné…), ale i zánět. Jizvy nemusí být vidět a stejně mohou dělat potíže, někdy na velmi vzdálených místech…

GynFyz: Cesta k Vnitřní Harmonii

Gynekologická fyzioterapie je cestou k vnitřní harmonii a zdraví. Tato terapie může pomoci ženám lépe pochopit a přijmout své tělo, zlepšit jejich fyzické zdraví a podpořit jejich celkovou pohodu.